Pokaz grupy rekonstrukcyjnej PGRH ZP „Błyskawica”

Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Targu, gościła grupę rekonstrukcyjną PGRH ZP „Błyskawica”, która zaprezentowała uzbrojenie i umundurowanie z okresu II wojny światowej. Ważnym elementem pokazu, było przybliżenie młodzieży historii Podhala, po zakończeniu działań wojennych i walki toczonej prze ludność naszego regionu z komunistycznymi władzami. Dodatkową atrakcją, była możliwość przejazdu zabytkowym wojskowym gazikiem.

PGRH ZP „Błyskawica” od momentu powstania uczestniczyła w 150 wyjazdach na imprezy i uroczystości patriotyczne oraz okolicznościowe na terenie całej Polski. Grupa jest zorganizowana i na dzień dzisiejszy liczy 25 członków, posiadających pełne umundurowanie i uzbrojenie z okresu II wojny światowej. Organizuje spotkania patriotyczne, którym towarzyszą prelekcje, pokazy, wystawy historyczne. Współpracuje z innymi grupami rekonstrukcyjnymi, organizacjami społecznymi i młodzieżą.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Pozostałe wydarzenia:

Wydarzenia

Pokaz grupy rekonstrukcyjnej PGRH ZP „Błyskawica”

Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Targu, gościła grupę rekonstrukcyjną PGRH ZP „Błyskawica”, która zaprezentowała uzbrojenie i umundurowanie z okresu II wojny światowej. Ważnym

Wydarzenia

Pasje naszych uczniów

Andrzej Głąb uczeń klasy IIIa jest bardzo dobrze wychowanym młodym człowiekiem, zdolnym uczniem, znającym biegle język angielski i dobrze zapowiadającym się biznesmenem (prowadzi z tatą

Wydarzenia

Sport w ZSB I st.CRR w Nowym Targu

Dnia 15.03.2022 reprezentacja szkoły w składzie : Andrzej Hamrus, Jakub Masewicz i Kowalkowski Dominik wzięła udział w Licealiadzie Powiatu w tenisie stołowym, zajmując 6 miejsce.

Strona jest w trakcie modyfikacji… Prosimy o wyrozumiałość.