Święto Odzyskania Niepodległości w Zawodowej Szkole Branżowej I stopnia Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Targu

W tym roku obchodzimy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to jedno z najważniejszych świąt państwowych.

Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, Naród Polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości.

W ramach obchodów Święta Odzyskania Niepodległości, został zorganizowany w naszej szkole, konkurs fotograficzny pt. „Święto Odzyskania Niepodległości w fotografii”. Zwycięzcą konkursu została uczennica klasy 2A – Magda Masny. Brawa należą się oczywiście wszystkim wykonawcom zdjęć.

Udostępnij:

Pozostałe wydarzenia:

Wydarzenia

Światowy Dzień AIDS – 1 grudnia

Od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 1-ego grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS. Głównym jego celem jest zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS

Wydarzenia

O zakopiańczykach w III Powstaniu Śląskim

2 listopada br. uczniowie I klasy mieli okazję wysłuchać wykładu poświęconego zakopiańczykom walczącym w III powstaniu śląskim. Przybliżono genezę powstania i szlak bojowy II Baterii

Strona jest w trakcie modyfikacji… Prosimy o wyrozumiałość.