Światowy Dzień AIDS – 1 grudnia

Od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 1-ego grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS.

Głównym jego celem jest zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi chorobą.

Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest czerwona kokardka, nieodłączny element obchodów tego dnia. Obecność kokardki w sferze publicznej przypomina, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem.

Według Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, liczba nowo wykrywanych zakażeń co roku przekracza w naszym kraju 1 tysiąc. Od wdrożenia badań, czyli od połowy lat 80 do 2019 r. wykryto 24303 zakażenia HIV, AIDS zdiagnozowano u 3692 osób i odnotowano 1418 zgonów. Codziennie w Polsce średnio 3 osoby dowiadują się o swoim zakażeniu.

Więcej informacji można uzyskać na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS www.aids.gov.pl

W naszej szkole odbyły się lekcje na temat AIDS i HIV połączone z prezentacją filmów dotyczące tej tematyki.

Udostępnij:

Pozostałe wydarzenia:

Wydarzenia

Światowy Dzień AIDS – 1 grudnia

Od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 1-ego grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS. Głównym jego celem jest zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS

Wydarzenia

O zakopiańczykach w III Powstaniu Śląskim

2 listopada br. uczniowie I klasy mieli okazję wysłuchać wykładu poświęconego zakopiańczykom walczącym w III powstaniu śląskim. Przybliżono genezę powstania i szlak bojowy II Baterii

Strona jest w trakcie modyfikacji… Prosimy o wyrozumiałość.